Тикет на денот (четврток, 09.11.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Полека се средуваат работите во Лига Европа и конференциската Лига. Вечер на програмата ги имаме натпреварите од 4-то коло во овие две натпреварувања. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

ЛАСК – Ројал Унион – Т22+ @ 1.90 во Mozzart

Ситуацијата во групата Е во Лига Европа е таква што Ливерпул има 9 бода и веќе со едната „нога“ е во нокаут фазата, додека Ројал Унион и Тулус имаат по 4, а ЛАСК е без освоен бод. Австријците имаат шанси во пракса, но реалноста е малку потешка бидејќи сега ќе ги дочекаат Белгијците, пото Французите и на крај ќе гостуваат на Енфилд. Со две победи би имале реални шанси за трето место, но Ројал Унион ги држи работите под контрола. Ние овде очекуваме гостите да постигнат најмалку два погодоци и типуваме Т22+ со квота 1.90 во Mozzart.

Славија – Рома – ГГ @ 1.85 во 22Bet

Дуелот во Прага треба да одлучи само за тоа кој ќе биде прв во групата бидејќи Славија и Рома скоро се во наредната фаза од Лига Европа. Моментално Римјаните се први со максимален број од 9 бода од првите три кола, додека тимот од Прага освои 6. Славија победи против Сервет и Шериф, а беа поразени пред две седмици на Олимпико. Рома пак на неверојатен начин славеше против Лече. Тие губеа до 91-минута, но на крајот успеаа да ги земат трите бода на тој натпревар. Не гледаме причина за ова да биде тврд натпревар, па искрено сметаме дека ГГ е најлогичен тип. Коефициентот за тоа во 22Bet изнесува 1.85.

Плзен – Динамо Загреб – Т12+ @ 2.00 во Bet365

Уште еден натпревар се игра во Чешка каде што Викторија Плзен ќе го дочека тимот на Динамо Загреб. Пред 14 дена Чесите направија големо изненадување и славеа на Максимир против Динамо со 2-1, па сега се убедливо на првото место на табелата и ќе биде чудо ако не дочекаат европска пролет. Динамо ќе даде се од себе за да стигне до втората позиција на табелата, а досега не можат да бидат задоволни од својот учинок. Домаќините се во налет, па веруваме дека ќе успеат да победат без поголеми проблеми. Типуваме Т12+ со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИНЕТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet365: 7.03

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*