Тикет на денот е-Спорт (08.11.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денешните натпревари ни почнуваат од 19 часот, а се играат во рамки на турнирот ESL Challenger League Season 46: Europe.

Betera – Eyeballers – 2 @ 1.83 во 22Bet

По успешните настапи во првата фаза од турнирот, денеска во Mid Group се соочуваат Betera и Eyeballers кои ќе се борат за пласман во финале. Betera Esports веќе врза две победи по ред, но денеска се соочува со ептен незгоден ривал кој за нас ќе биде фаворит во оваа средба. Една од причините поради тоа е нивната победа против Aurora Gaming во четвртфиналето на турнирот. Ние предлагаме 2 со квота 1.83 во 22Bet.

Forze – Saw – 1 @ 1.44 во Bet365

Иако Saw ги доби претходните две меѓусебни пресметки против Forze, сепак екипата во моментов е во огромна криза, а една победа во последните пет натпревари е премалку за да бидат наш фаворит во оваа средба. За разлика од нив, Forze оствари три триумфи на претходните четири меча и очекуваме да продолжи во тој ритам. Наш предлог е 1 со коефициент 1.44 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.63

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*