Тикет на денот (среда, 08.11.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Вечер завршува 4-то коло од најелитното фудбалско натпреварување, а покрај тоа ќе има и некој натпревар од другите европски лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Сосиедад – Бенфика – 1 @ 1.90 во Mozzart

Сосиедад го видовме досега во одлично издание барем кога е во прашање европската сцена. Имено овој клуб досега оствари 2 победи и 1 реми, па оправдано се наоѓа на лидерската позиција на табелата во групата Д. За противник го имаат овој пат тимот на Бенфика кој е најголемото разочарување и досега имаат запишано 3 порази без притоа да постигнат погодок. Не веруваме дека имаат капацитет да им се спротивстават на Шпанците, па затоа ние се одлучивме да типуваме 1 со квота 1.90 во Mozzart.

Реал Мадрид – Брага – 1/1 @ 1.73 во 22Bet

Реал Мадрид направи големо изненадување во шпанската Ла Лига во последното коло, но за жал тоа беше непријатно. Тие изиграа натпревар без голови против Рајо Валекано и на тој начин ја напуштија лидерската позиција, па сега заостануваат два бода зад Жирона. Што се однесува до Лигата на шампиони, таму ја имаат првата позиција и во групата се единствен тим кој се уште нема пораз. Брага пак има само една победа и како што стојат работите најверојатно ќе се борат за да продолжат во Лига Европа. Сепак овде Реал е огромен фаворит, а ние типуваме 1/1 со квота 1.73 во 22Bet.

Полонија Битом – Арка – 2 @ 1.87 во Bet365

Последниот натпревар за денешниот тикет ни доаѓа од полскиот Куп каде што ќе се сретнат две екипи кои играат во различен ранг. Домаќините се дел од полската Дивизија 2 и искрено досега не остварија некои импресивни резултати, па се дел од црвената зона. За разлика од нив, Арка е дел од еден повисок ранг и има амбиции за пласман во Екстракласа, а мора да ги пофалиме и дека играат одлично во последно време. Со оглед на тоа што Арка е во подобра форма, веруваме дека и ќе успеат да победат на овој натпревар. Наш предлог е 2 со квота 1.87 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*