Тикет на денот е-Спорт (07.11.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во денешниот тикет од е-Спортот ви нудиме два натпревари од второто коло на CCT East Europe Series #4.

Anonymo – PGE Turow – 1 @ 1.60 во 22Bet

Anonymo во првото коло доживеа неочекуван пораз од Project G со убедливи 0-2, додека PGE Turow беше декласиран од Mouz NXT со 0-2. Anonymo, без разлика на поразот, во моментов делува како многу поквалитетен тим, а тоа го докажа со седум победи по ред сè до вчерашниот натпревар. За разлика од нив, кај Turow се видливи проблемите, а најдобро досега ги искористија Forze, Illuminar и mouz nxt кои си остварија победи. Веруваме дека и Anonymo ќе ја искористи кризата во противничките редови и затоа ви предлагаме 1 со квота 1.60 во 22Bet.

Sampi – Aurora Young Blood – 1 @ 1.50 во Bet365

Team Sampi продолжи таму каде што застана пред турнирот – со серијата порази, па сега се четири по ред. Aurora, за разлика од нив, на моменти покажуваше знаци на живот, но истите ги изгаснаа BIG и Forze кои остварија убедливи победи со по 2-0. Ќе биде незгоден натпревар за двете екипи, но ние ќе го погледнеме и нивниот претходен меѓусебен дуел, а таму доминантна победа оствари Team Sampi so 2-0. Наш предлог е 1 со коефициент 1.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.40

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*