Натпревар со традиција (07.11.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската Национал лига – Север се сретнуваат екипите на Херефорд и Брекли Таун.

Херефорд е на 14-то место со вкупно 20 бода и учинок од 6 победи, 2 реми и 6 порази.

Брекли Таун е на 7-та позиција со вкупно 23 бода кои ги имаат освоено преку 6 победи, 5 реми и 4 порази.

Овие две екипи во изминатите три меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревар се постигнати по најмалку три погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 2.00 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*