Натпревар со драстичен пад на коефициентот (07.11.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од австриската Регионална лига – Исток кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 19:00 се сретнуваат екипите на Австрија АМ и Траискирхен. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две реми, два порази и една победа, додека гостите во истиот временски период остварија две победи, два порази и само едно реми.

Австрија АМ – Траискирхен – 1 @ 1.97 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Австрија АМ беше 3.10, а во моментов бележи пад од скоро 37% и се плаќа со квота 1.97 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*