Тикет на денот е-Спорт (06.11.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска повторно ќе следиме натпревари од CS2, односно во нашиот тикет може да пронајдете два меча од CCT Central Europe #8.

Saw – Sinners – 1 @ 2.00 во 22Bet

Saw се надева на пласман во четвртфинале на турнирот, откако доби директна покана за учество на турнирот, додека нивниот ривал Sinners едвај избори место во нокаут-фазата со три победи и два порази. Постои еден детал кој е загрижувачки за Saw, а тоа се трите порази по ред во сите конкуренции, иако очекуваме денеска да им се вратат на победите и да се пласираат во следното коло. Наш предлог е 1 со коефициент 2.00 во 22Bet.

Ecstatic – Preasy – 1 @ 2.10 во Bet365

Ecstatic веќе еднаш му пресуди на Preasy со 16-9, а денеска брка втора победа во меѓусебните средби, но и место меѓу осумте најдобри екипи на турнирот. Во прилог им оди фактот што имаат две победи по ред, но Preasy не е за потценување, откако го освои третото место во групата. Ќе биде интересен натпревар со многу надмудрувања, а ние очекуваме победа за Ecstatic и затоа ви предлагаме 1 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*