Тикет на денот (понеделник, 06.11.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Зад нас остана еден интересен викенд, а пак во наредните неколку дена ќе имаме можност да гледаме натпревари од европските купови. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Фросиноне – Емполи – Т12+ @ 2.10 во Mozzart

Повратникот во елитата на италијанскиот фудбал се покажа како тврд ривал за сите клубови. Фросиноне освои 12 бода од 10 изиграни натпревари и сосема мирно плови во Серија А. Можеа да имаат и некој бод повеќе, но малку поради неискуство, а малку и поради тоа што немаа среќа останаа без триумф во некој натпревари. Сега им доаѓа во гости Емполи, тимот кој на претходното гостување стигна до првата победа на страна. Фросиноне е ефикасен пред своите фанови, па очекуваме да постигнат најмалку два погодоци. Наш предлог е Т12+ со квота 2.10 во Mozzart.

Бронби – Архус – 1 @ 1.85 во 22Bet

Бронби игра одлично во последните 10 натпревари во првенството на Данска и има 8 победи и едно реми, но и еден пораз. Тој пораз ги чинеше пласман на лидерската позиција бидејќи го доживеаа од Копенхаген и тоа после неверојатен пресврт во финишот на натпреварот. Бронби е на само еден бод заостаток зад Лавовите и има реални шанси за Нова година да се прослават на првото место. Aрхус е тим кој во претходните три кола освои седум бода, а останаа непоразени и против Копенхаген. Наш предлог тип за овој натпревар е 1 со квота 1.85 во 22Bet.

Јонг Ајакс – Вилем II – 2 @ 1.90 во Bet365

Младиот тим на амстердамскиот великан игра како своите постари колеги. Моментално се на дното на табелата и веруваме дека ќе се борат за опстанок во втората лига. Пред само неколку сезони завршија како првопласирани, но поради правилата на лигата, останаа во втората дивизија од Холандија. Во гости им доаѓа тимот на Вилем кој е на второто место и тие врзаа шест победи во првенството и една во холандскиот куп. Овде очекуваме Јонг Ајакс да бидат поразени и трите бода да ги земе тимот на Вилем. Наш предлог е 2 со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.38

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*