Тикет на денот е-Спорт (04.11.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе добиеме уште двајца патници во нокаут-фазата на CCT Central Europe Series #8, па за вас ги избравме најинтересните дуели, иако е-Спортот има богата понуда и ви нуди дуели од Dota 2, LoL, Valorant и други популарни видео-игри.

Sprout – Eyeballers – 2 @ 2.00 во Bet365

Sprout имаше добар почеток на турнирот, односно оствари победи против Turow и Sampi, додека потоа загуби од B8 и врза уште два порази по ред. Денеска има шанса да се избори за плејоф, но мора да го совлада Eyeballers кој не е за потценување. Eyeballers претходно ги совлада The Prodigies и The Chosen Few. Ова ќе биде прв меѓусебен дуел за екипите, а ние мала предност ќе му дадеме на Eyeballers и затоа предлагаме 2 со квота 2.00 во Bet365.

Arcred – The Chosen Few – 2 @ 1.83 во 22Bet

Arcred и The Chosen Few ги делат само нијанси во квалитетот. Двете екипи тргнаа моќно во турнирот и остварија две победи, но потоа следеше пораз кој ги врати во реалноста. За жал на екипите, еден од нив денеска ќе продолжи понатаму, додека вториот ќе оди на „поправен испит“. The Chosen Few беше блиску до пласман во нокаут-фазата по само три одиграни кола, но загуби од Eyeballers во тесна пресметка. Со оглед на подобрите резултати во изминатата недела, наш предлог е 2 со коефициент 1.83 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.66

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*