Бундеслига 10-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Започнува 10-та рунда во германската Бундеслига. Досега бевме сведоци на многу изненадувачки натпревари, а очекуваме и во идниот период да биде така. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Германија.

Дармштад – Бохум – ГГ

Kолото се отвора со натпревар помеѓу две релативно слаби екипи. Дармштад е веднаш над црвената зона и досега имаат остварено само две победи во 9 изиграни натпревари, додека нивниот противник, тимот на Бохум е се уште без триумф и е дел од најзагрозените екипи. Ние на овој натпревар очекуваме најмалку по еден погодок на двете страни и типуваме ГГ со квота 1.53 во Mozzart.

Келн – Аугсбург – 3+

Келн дефинитивно требаше да прикажат многу повеќе во новата сезона. Имено, овој тим досега освои само четири бода бидејќи еднаш победи и еднаш ремизираа во изминатите 9 кола, но тоа е доволно за да бидат на само на претпоследната позиција на табелата. Аугсбург врза две последователни победи и стигна до средината на табелата, па ако продолжат со ова темпо дефинитивно нема да имаат проблеми околу опстанокот. Наш предлог е 3+ со квота 1.73 во Bet365.

Фрајбург – Менхенгладбах – ГГ

Фрајбург по стариот добар обичај се наоѓа на средината на табелата и игра променливо. Досега успеаа да остварат 4 победи, 1 реми и 4 порази, па може да кажеме дека не се во толку лоша форма. Менхенгладбах од друга страна запиша две победи во последните четири кола, но тоа не е доволно за да го поправат впечатокот. На овој натпревар очекуваме голема борба и типуваме ГГ со квота 1.55 во 22Bet.

Хофенхајм – Леверкузен – 2

Хофенхајм е во зоната за Европа, а за нив тоа би било голем успех доколку останат тука до крајот на сезоната. Во последниот натпревар го совладаа Штутгарт со резултат 2-3, па сега влегуваат на овој дуел со одлично расположение. Леверкузен оваа година е еден од посериозните кандидати за титула, но големо е прашањето колку ќе успеат да го издржат притисокот до крајот на сезоната. Ние овде типуваме 2 со квота 1.57 во 20Bet.

Мајнц – Лајпциг – 2

Majнц е на дното на табелата во Бундеслигата и досега се уште немаат остварено триумф, поточно во 9 изиграни натпревари остварија 3 реми и 6 порази, па оправдано се наоѓаат на оваа позиција. Лајпциг од друга страна е во супер форма и нема пораз на последните пет натпревари, поточно во тој временски период остварија три победи и две реми. Време е за нови три бода за Лајпциг, па ве советуваме да изиграте 2 со квота 1.67 во Mozzart.

Унион Берлин – Ајнтрахт Франкфурт – ГГ

Унион Берлин е најголемото разочарување во Бундеслигата досега. Тие се дел и од Лигата на шампиони, но докажаа дека не спремни за да играат на два фронта, па во моментов се во серија од 11 последователни порази во сите натпреварувања. Ајнтрахт некако се држат блиску до зоната за Европа, а тоа за нив е врвен приоритет да успеат да стигнат на тие позиции. Овде веруваме дека двата тима ќе постигнат погодок, па затоа типуваме ГГ со квота 1.75 во Bet365.

Дортмунд – Баерн Минхен – ГГ3+

Дерби натпреварот на колото се игра помеѓу Дортмунд и Баерн Минхен. Милионерите се наоѓаат на 4-то место и досега немаат пораз, а Баерн Минхен има за нијанса подобар учинок и подобро се пласирани, поточно на 2-та позиција. Милионерите и оваа година ќе се борат за титула, но конкуренцијата е сериозна, па големо е прашањето дали ќе успеат да стигнат до таму. Баерн Минхен исто така не можат да бидат задоволни со досегашниот учинок бидејќи заостануваат два бода зад Леверкузен. Како и да е, овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар, па типуваме ГГ3+ со квота 1.75 во 22Bet.

Волфсбург – Вердер – ГГ

Волфсбург на овој натпревар влегува со фантастично расположение откако пред само неколку дена успеа да го победи тимот на Лајпциг во рамките на германскиот Куп. Во рамките на Бундеслигата не се во некоја добра форма и на последните три натпревари запишаа исто толку и порази. Нивниот противник, екипата на Вердер е на втората половина од табелата и за нив најважно е да обезбедат опстанок. Овде очекуваме најмалку по еден погодок на двете страни и типуваме ГГ со квота 1.51 во 20Bet.

Хајденхејм – Штутгарт – 2

Колото се затвора со натпреварот помеѓу Хајденхејм и Штутгарт. Домаќините се во катсатрофална форма и ако продолжат со ова темпо дефинитивно ќе се најдат во зоната за елиминација, а тоа е сценарио кое секаат да го избегнат по секоја цена. Штутгарт пак е едно од најпријатните изненадувања во Бундес и во моментов се наоѓаат на 3-та позиција на табелата. Овде предност даваме на гостите и типуваме 2 со квота 1.67 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*