Тикет на денот (сабота, 04.11.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда изобилува со натпревари кои се играат ширум Европа, а ние за вас направивме комбинација од четири дуели и ви ја претставуваме во форма на тикет на денот.

Њукасл – Арсенал – ГГ @ 1.70 во Mozzart

Првиот дуел за денешниот тикет ни доаѓа од англиската Премиер лига каде што ќе се сретнат две исклучително квалитетни екипи, поточно Њукасл и Арсенал. Домаќините некако заостанаа во борбата за лидерското место, но во никој случај не смееме да го потцениме досегашното нивно издание како во Премиер лигата, така и во ЛШ. Арсенал од друга страна е на втората позиција и се уште нема пораз во новата сезона. Овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар со најмалку по еден погодок на двете страни. Коефициентот за ГГ во Mozzart изнесува 1.70.

Салернитана – Наполи – 2 @ 1.45  во 22Bet

Салернитана важи за еден од најголемите фаворити за елиминација од италијанската елитна Серија А. Во моментов се на последното место на табелата и досега имаат само четири освоени бода, а се уште немаат остварено победа. Наполи од друга страна е на 5-то место и тие делува дека ќе се борат за пласман во Европа до самиот крај. Во минатото коло имаа интересен натпревар против Милан каде што зедоа бод и покрај фактот што имаа негатива од 2-0 до 50-та минута на натпреварот. Овде не би требало гостите да имаат проблеми и типуваме 2 со квота 1.45 во 22Bet.

Хофенхајм – Леверкузен – ГГ @ 1.40 во 20Bet

Тимот од Синсхајм во минатото коло оствари нова победа против тимот на Штутгарт. Изиграа фантастично и успеаа да побeдат со резултат 2-3, па сега се наоѓаат на 6-та позиција, која всушност е и последна опција за пласман во Европа. Леверкузен буквално „гази“ се пред себе оваа година и имаат сериозна намера да го „нападнат“ првото место на табелата, а и како што стојат работите може да кажеме дека одлично им оди. Овде двата тима знаат да изиграат отворено, па затоа решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 1.40 во 20Bet.

Осасуна – Жирона – Х2 @ 1.50 во Bet365

Осасуна е на средината на табелата и игра доста променливо оваа сезона, за што најдобар показател ни се резултатите од последните пет натпревари каде што овој тим остварија три порази и две победи. За противник го имаат тимот на Жирона, поточно тимот кој е најголемо изненадување во досегашниот тек од првенството. Имено, тие се наоѓаат на делба на првото место заедно со тимот на Реал Мадрид. Овде очекуваме гостите да останат непоразени и затоа типуваме Х2 со квота 1.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.18

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*