Натпревар со традиција (04.11.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екипите на Милан и Удинезе.

Милан е на 3-то место со вкупно 22 бода и учинок од 7 победи, 1 реми и 2 порази.

Удинезе е на 18-та позиција и досега имаат освоено 7 бода преку 0 победи, 7 реми и 3 порази.

Овие две екипи во изминатите седум меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари двата тима постигнуваат погодок, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.95 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*