Тикет на денот е-Спорт (03.11.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе ги гледаме најдобрите тимови во CS2, односно дел од нив кои ќе се соочат во четвртфиналето на Thunderpick CS:GO World Championship 2023.

Cloud9 – BIG – 1 @ 1.66 во Bet365

BIG сигурно сакаше некој друг ривал во четвртфиналето затоа што немаше среќа, ниту сила да го победи Cloud9 оваа година. Три порази во сите три натпревари од април до октомври годинава доживеаа играчите на BIG и овој пат се очекува идентично сценарио, иако веруваме дека ќе направат сè што можат за да се пласираат меѓу четирите најдобри тимови на Светскиот шампионат во CS2. Ние предлагаме 1 со квота 1.66 во Bet365.

Faze Clan – Mouz – 1 @ 1.72 во 22Bet

За разлика од првиот меч во нашиот тикет од е-Спортот, ова ќе биде поинтересна пресметка и очекуваме поголема неизвесност на теренот. Faze Clan е во серија од осум победи и во моментов делува посигурно на натпреварите, па затоа има и поголеми шанси за победа во оваа пресметка. Mouz загуби два од претходните четири дуели, а воедно беше поразен и од Faze Clan кога почна нивната мини-криза. Наш предлог е 1 со коефициент 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.85

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*