Тикет на денот (петок, 03.11.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Овој петок имаме сосема солиден избор, па веруваме дека ќе ја направиме вистинската комбинација. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Дармштад – Бохум – ГГ3+ @ 1.90 во Mozzart

Дармштад претрпе катастрофален пораз во минатото коло. После резултат 0-0 во првите 45 минути, Баерн успеа да постигне 8 погодоци во вториот дел од натпреварот, а слично така помина и Бохум на тоа гостување каде што изгубија со 7-0. Ова е еден од тие натпревари каде што бодовите вредат двојно, бидејќи двете екипи се борат за опстанок и големо е прашањето колку ќе успеат во тоа. Овде решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови, па типуваме ГГ3+ со квота 1.90 во Mozzart.

Лас Палмас – Атлетико Мадрид – 2&2+ @ 2.00 во 22Bet

Тимот од Гран Канарија е во одлична форма во последно време и на последните пет првенствени натпревари победија четири пати. Повратникот во елитата го зголеми своето бодовно салдо на 14 бода и презеде позиција на средината на табелата. Атлетико има еден заостанат натпревар и ако евентуално победат на тој дуел ќе бидат на делба на првото место на табелата што секако е огромен успех. Вака се на третата позиција и имаат три бода помалку од Реал и Жирона. На овој дуел сметаме дека ќе победат без поголеми проблеми, па затоа ние се одлучивме да типуваме 2&2+ со квота 2.00 во 22Bet.

Јагелонија – Стал Мјелец – Т12+ @ 1.65 во Bet365

Екипата на Бијалсток игра феноменално и после 13 изиграни натпревари се наоѓаат на второто место со само еден бод помалку зад лидерот Шљонск. Ќе беа и на лидерското место но за жал беа поразени на гостувањето кај Погон. На домашен терен играат без грешка и на седум натпревари имаат исто толку и победи. Екипата на Мјелц моментално е на 10-та позиција, а во минатото коло славеа на гостувањето против славната Легија. Тој триумф го остварија после четири последователни првенствени порази, па може да кажеме дека ја надминаа кризата. Наш предлог е Т12+ со квота 1.65 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.27

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*