Ла Лига 12-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Започнува 12-то коло во шпанската Ла Лига, а во него ќе имаме доста интересни натпревари. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Шпанија.

Лас Палмас – Атлетико Мадрид – 2

Лас Палмас е на средината на табелата и за нив е најважно да обезбедат само навремен опстанок и ништо повеќе, а засега добро им оди со тоа. Атлетико Мадрид влезе во одлична серија резултати и ако продолжат со ова темпо многу лесно може да се замешаат во борбата за титула оваа година. Наш предлог е 2 со квота 1.62 во Mozzart.

Осасуна – Жирона – Х2

Осасуна игра доста променливо оваа сезона, а најдобар показател за тоа ни се резултатите од последните пет натпревари каде што овој тим оствари три порази и две победи, па во моментов се на 11-то место на табелата. Нивниот противник, екипата на Жирона е најпријатното изненадување и после 11 изиграни натпревари се наоѓаат на делба на првото место што е голем успех за овој тим. Овде очекуваме да останат непоразени и типуваме Х2 со квота 1.49 во Bet365.

Бетис – Мајорка – 1

Бетис влезе конечно во добра форма и запиша три победи на последните три натпревари, па слободно може да кажеме дека на овој дуел влегуваат со одлично расположение. Мајорка од друга страна со победа на последниот натпревар во купот ја прекинаа лошата серија која траеше неколку кола. Ние овде предност даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 1.85 во 22Bet.

Селта Виго – Севиља – 2

Селта е дел од црвената зона, а досега имаат победено само еднаш во 11 изиграни натпревари, па може да кажеме дека оправдано се наоѓаат на дното на табелата. Севиља пак никако да влезе во добра серија и како што стојат работите овој тим ќе се мачи за Европа за следната сезона. Сепак веруваме дека на Селта можат да им земат три бода и затоа типуваме 2 со квота 2.75 во 20Bet.

Сосиедад – Барселона – 2

Реал Сосиедад успева да се задржи во зоната за Европа. Во моментов имаат освоено 19 бода, а тоа е доволно за да бидат на позиција која води во послабите европски купови. Зад себе имаат учинок од 5 победи, 4 реми и 2 порази, па може да кажеме дека не се во некоја завидна форма. Барселона од друга страна запиша пораз во последниот натпревар од Реал Мадрид и покрај тоа што имаа водство во првото полувреме, па сега се на 4-та позиција на табелата со 4 бода помалку во однос на Кралевите. Овде веруваме дека ќе победат и типуваме 2 со квота 2.15 во Mozzart.

Алавес – Алмерија – 0-2

Во првиот неделен термин за Ла Лига се сретнуваат екипите на Алавес и Алмерија. Домаќините благодарение на неколкуте реми резултати успеаа да се издвојат од црвената зона што е прв приоритет за нив оваа сезона. Алмерија од друга страна е дното на табелата и важи за еден од посериозните кандидати за преселба во Сегунда. Овде очекуваме натпревар без многу погодоци и типуваме 0-2 гола со квота 1.99 во Bet365.

Валенсија – Гранада – 1

Валенсија оваа сезона започна многу подобро за разлика од претходните. Тие во моментов се на средината на табелата со 15 освоени бода и за нив целта е да стигнат до европските купови што нема да биде лесна мисија. Гранада од друга страна е на претпоследното место и со оглед на тоа што досега имаат победено само еднаш, таа позиција им е заслужена. Валенсија е во подобра форма и очекуваме победа за нив. Коефициентот за 1 во 22Bet изнесува 1.65.

Виљареал – Атлетик Билбао – ГГ

Виљареал е на средината на табелата и може да кажеме за овој тим дека можеше, а и требаше да прикаже многу повеќе. Навикнати сме „жолтата подморница“ да ја гледаме во борба за Европа, но овој пат работите се малку поразлични. Билбао од друга страна исто така не е во добра форма и на последните пет натпревари имаат запишано само една победа. Како и да е, овде решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 1.67 во 20Bet.

Реал Мадрид – Рајо Валекано – ГГ

Реал Мадрид е лидер на табелата и после победата над Барселона во последното коло докажаа дека се први фаворити за титулата оваа година. Играат одлично како во Ла Лига, така и во Лигата на шампиони, па успехот не би требало да изостане. За противник го имаат тимот на Рајо Валекано кој нема пораз во последните пет натпревари, поточно во тој временски период остварија една победа и четири реми. Ние овде типуваме ГГ со квота 1.95 во Mozzart.

Хетафе – Кадиз – 0-2

Колото во Ла Лига завршува со натпревар помеѓу две екипи кои се во релативно лоша форма. Домаќините имаат серија од шест првенствени натпревар без победа, но и еден триумф во купот со нереален резултат од 0-12. Кадиз пак во купот успеа преку пеналите да го елиминира тимот на Бадалона, а во Ла Лига исто така имаат лоши резултати. Ние овде очекуваме неефикасен дуел и типуваме 0-2 гола со квота 1.43 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*