Тикет на денот е-Спорт (02.11.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска почнуваат натпреварите од плејофот на CCT East Europe Series #4: Closed Qualifier во CS2 и ќе нема поправен испит за поразените, односно само четири од осум екипи ќе се квалификуваат за главната фаза на турнирот.

Sangal – Zero Tenacity – 2 @ 1.72 во Bet365

Sangal како првопласиран од групата Б обезбеди место во нокаут-фазата каде што ќе се соочи против вториот од групата Ц, а тоа е Zero Tenacity. Sangal ќе бара одмазда за поразот од пред неколку дена, но ние не веруваме дека ќе ја добие затоа што нивниот ривал игра на врвно ниво во изминатите неколку дуели и притоа оствари три убедливи победи од по 2-0 против Jake Bube, Ence Academy и Raptors Esports. Ние предлагаме 2 со квота 1.72 во Bet365.

PGE Turow – Illuminar – 1 @ 2.00 во 22Bet

Овие тимови никогаш не играат здодевни натпревари туку нудат возбудувања од првата до последната секунда. Веќе се имаат соочено пет пати, а последен пат на 25 октомври кога славеше Turow со убедливи 2-0. Предноста е на страната на Turow зашто заврши и прв во групата А, додека воедно очекуваме да има подобра тактичка поставеност од нивниот ривал кој не се прослави во групата Д и по голема драма го освои второто место. Наш предлог е 1 со коефициент 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.44

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*