Тикет на денот (четврток, 02.11.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес понудата е нешто послаба, но сепак доволно голема за да составиме тикет. Ова е нашиот предлог за денес.

Сасуоло – Специја – 1 @ 1.62 во Mozzart

Тимот од Реџо Емилија не може да биде задоволен со досегашниот тек на сезоната и во моментов се наоѓаат на 15-то место со само 11 бода од 10 натпревари. Се навикнавме да ги гледаме во горниот дел на табелата, а неретко и во борбата за излез во Европа. Секако, се уште е рано за да судиме, меѓутоа тешко е да се очекува дека овој тим може да стигне до таков успех. Специјал од друга страна се во Серија Б на 16-то место и тоа е далеку од сите очекувања. Ние овде даваме предност на домаќините и типуваме 1 со квота 1.62 во Mozzart.

Рандерс – Бронби – ГГ3+ @ 2.00 во 22Bet

Еден од поинтересните дуели во 1/8 финалето на данскиот куп ќе се игра помеѓу два прволигаши. Гостите од предградието на Копенхаген се наоѓаат на второто место и заостануваат зад лидерот и актуелниот шампион Копенхаген само 1 бод после 13 изиграни натпревари. Секако дека ќе се борат за титула, но сигурно нема да се откажат ниту од купот бидејќи не играат во групната фаза од некое европско натпреварување. Бронби е во одлична форма и на последните 10 натпревари во Супер лигата победија дури 8 пати, а еднаш ремизираа и еднаш беа поразени. Овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме ГГ3+ со квота 2.00 во 22Bet.

ЛКС Лоџ – Раков – 2&2+ @ 1.85 во Bet365

Повратникот во полската елита, тимот на ЛКС Лоџ не може да се пофали со добри резултати во првата третина од првенството. Што повеќе, тие се на последното место и имаат само 7 бода од 13 натпревари. Почетокот и не беше толку лош, но сега се во катастрофална форма и на последните пет дуели освоија само еден бод. Раков има многу обврски во овој дел од сезона и после напорното лето завршија во групната фаза од Лига Европа што е добар успех за овој тим. Овде веруваме дека ќе победат, а притоа ќе постигнат и 2 гола. Наш предлог е 2&2+ со квота 1.85 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.99

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*