ТИП НА ДЕНОТ (02.11.2023, 21:00) ТОРИНО – ФРОСИНОНЕ

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од италијанскиот Куп помеѓу Торино и Фросиноне.

Торино е голем фаворит

Торино во оваа фаза од натпреварувањето доби силен противник од Серија А, но и покрај тоа е фаворит на овој меч, пред се поради домашниот терен.Торино лошо ја отвори сезоната и после првите десет кола има само три победи, па моментално се наоѓа во долниот дел од табелата. Тимот на Јуриќ е во лоша форма и минатото коло конечно ја прекина серијата на порази. Меѓутоа, Торино важи за домашен тим и најголем дел од бодовите ги освојува на домашен терен. Поради тоа „биковите“ сигурно се фаворити на овој меч, а целта секако е да се стигне што подалеку во Купот. Тренерот за овој меч нема проблем со повредени фудбалери, но сигурно ќе им даде шанса на фудбалери кои не добиваат голема минутажа во Серија А.

Фросиноне најпрво мисли на опстанокот

Фросиноне оваа сезона игра според очекувањата и навивачите можат да бидат задоболно, бидејќи тимот моментално се наоѓа на 12-то место на табелата. Фросиноне после десет кола има идентичен скор како и Торино, па со голема самодоверба вчегува во овој меч. Меѓутоа, главната цел на Фросиноне оваа сезона е обезбедување на опстанок во елитатата, а Купот секако е во втор план. Тоа не значи дека ќе пристигнат со „бело знаме“ во Торино, но овој меч за нив нема големо значење. Тоа е тим кој игра отворен фудбал и сака да се надигрува со противникот, па постигнува, но и прима многу голови. Поради тоа Фросиноне сигурно нема да калкулира во овој меч и ќе сака да се надигрува со Торино.

Очекување

Иако домаќинот е фаворит, очекуавме неизвесен натпревар со голови на двете страни бидејќи на двата тима не им одговара мечот да замине во продолженија.

ТИП:

Торино – Фросиноне – ГГ @ 1.75 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*