Натпревар со традиција (02.11.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 22:00 во рамките на бразилската Серија А се сретнуваат екипите на Гоиас и Брагантино.

Гоиас е на 17-та позиција со вкупно 32 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 11 реми и 12 порази.

Брагантино е на 5-то место со вкупно 52 бода и учинок од 14 победи, 10 реми и 5 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста затворено и без многу погодоци, поточно на сите тие натпревар се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.90 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*