Тикет на денот (вторник, 31.10.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Во последниот ден од октомври, понудата за кладење воглавно е составена од куп натпревари кои ќе се играат ширум Европа. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Штутгарт – Унион Берлин – Т12+ @ 1.71 во Mozzart

Во 1/16 финалето од германскиот ДФБ Куп Штутгарт го дочекува тимот на Унион Берлин. Ниту Швабите не се во најдобро расположение на овој натпревар бидејќи во саботата го доживеаа вториот пораз за оваа сезона и беа поразени од Хофенхајм со 3-2. Унион Берлин никако да ја прекине катастрофалната серија резултати која ја започна на средината на септември, па веќе два месец запишуваат само порази. Овде решивме да го избегнеме конечниот исход и наш предлог за овој натпревар е Т12+ со квота 1.71 во Mozzart.

Салернитана – Сампдорија – 1 @ 1.66 во 22Bet

И во Италија се играат натпреварите од купот, а во Салерна ќе патува тимот на Сампдорија. Тешко е да очекуваме дека поранешниот италијански првак ќе се врати во елитата бидејќи играат доста лошо и за нив успех би бил опстанокот. Исто така во катастрофална форма се и домаќините, но добро е тие што се дел од Серија А, но големо е прашањето дали ќе успеат да останат во елитата и следната сезона бидејќи досега имаат освоено само 4 бода и се наоѓаат убедливо на последното место на табелата. Според моменталната ситуација, Салернитана е поблиску до трите бода и очекуваме победа за нив на овој дуел. Типуваме 1 со квота 1.66 во 22Bet.

Копенхаген – Митиланд – ГГ3+ @ 2.09 во Bet365

Веќе во 1/8 финалето од данскиот куп ќе имаме големо дерби. Актуелниот шампион, екипата на Копенхаген го дочекува Митиланд, а сигурно е дека двата тима имаат победнички амбиции во ова натпреварување. Копенахген е дел од ЛШ и минатата седмица имаа можност да земат бод на Олд Трафорд, но за жал промашија пенал во 97-та минута од натпреварот. Митиланд пак заврши со Европа, но затоа игра солидно во домашното првенство. Двете екипи имаат квалитет и очекуваме ефикасен натпревар, а нашиот предлог тип е ГГ3+ со ковта 2.09 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.93

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*