Тикет на денот е-Спорт (31.10.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Групата Ц и Д се на денешниот репертоар од турнирот CCT East Europe Series #4: Closed Qualifier, па така нè очекува уште еден возбудлив ден во светот на е-Спортот.

Illuminar – Havu – 2 @ 1.83 во Bet365

Havu e апсолутен фаворит за нас во натпреварот против Illuminar бидејќи има четири победи на претходните пет натпревари во сите конкуренции, игра стабилно веќе некое време без падови во нивната игра, а самодовербата ја демонстрираа на дело и на претходната меѓусебна средба против Illuminar кога триумфираа со 2-1. Havu, од друга страна, игра променливо и по секој блесок на нивните настапи следи огромен пад, па затоа и победи само на еден меч од претходните пет. Наш предлог е 2 со квота 1.83 во Bet365.

Zero Tenacity – Ence Academy – 1 @ 1.53 во 22Bet

Две квалитетни екипи ќе се судрат во првото коло групата Ц, а всушност и двете се кандидати за пласман во нокаут-фазата. Интересно е тоа што Zero Tenacity успеа на 4 октомври да го надигра Ence Academy со одлична тактичка поставеност, иако ја загуби првата мапа (Mirage), но потоа беше подобар на Nuke и Inferno за конечни 2-1. Ние очекуваме идентично сценарио и денеска, но дефнитивно Ence не е за потценување. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.53 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.79

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*