Тикет на денот е-Спорт (30.10.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се играат по еден меч од групата Ц и групата Д наThunderpick CS:GO World Championship 2023, при што ќе добиеме уште еден четвртфиналист на турнирот.

Furia – Big – 2 @ 1.72 во Bet365

Big е во победничка серија од пет натпревари по ред, додека Furia славеше на четири дуели и загуби еден во истиот период. Овие две екипи ќе се соочат по шести пат во историјата, меѓу кои трет пат годинава. Big бара одмазда за поразот од 4 март 2023 година, кога загуби со 1-2 од Furia на ESL Pro League Season 17, а ова изгледа како одлична шанса за такво нешто. Ние предлагаме 2 со квота 1.72 во Bet365.

Team Spirit – Mouz – 2 @ 1.70 во 22Bet

Во групата Ц се игра важен натпревар меѓу Team Spirit и Mouz, па победникот од оваа пресметка ќе биде петти четвртфиналист на турнирот. Team Spirit досега е поуспешен во меѓусебните дуели, но истите беа одиграни пред повеќе од три години. Нас нè интересира сегашната форма на двете екипи, а подобар е Mouz кој оствари четири победи на претходните пет меча. За разлика од нив, Team Spirit славеше само двапати и загуби дури трипати. Наш предлог е 2 со коефициент 1.70 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.92

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*