ТИП НА ДЕНОТ (30.10.2023, 20:45) ЛАЦИО – ФИОРЕНТИНА

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Лацио и Фиорентина.

Лацио полека влегува во форма

Лацио многу лошо ја отвори сезоната и во еден момент беше во долниот дел на табелата, но во последно време игра се подобро и се искачи на 8-то место. Во моментов е во добра форма и на последните четири меча запиша три победи, па сигурно ќе сака да ја продолжи таа серија. Сепак, впечатокот е дека Лацио нема тим за да игра а два фронта и играњето во Лигата на шампиони ќе го даде својот данок. Заминувањето на Милиликовиќ Савиќ тимот загуби лидер, а не беа донесени адекватни засилувања. Иако Лацио има високи цели оваа сезона, сепак ќе биде тешко да се пласира во Топ 4. Сезоната е сеуште долга, но тимот едноставно мора да продолжи со победите и нема право на кикс на овој меч.

Фиорентина е најголемо изненадување

Фиорентина оваа сезона игра одлично и е најпријатно изненадување во Серија А. „Виолетовите“ со победа на овој меч можат да се искачат на четвртото место на табелата, но треба да се напомене дека минатото коло доживеаа шокантен пораз од Емполи. На претходните пет меча Фиорентина имаше четири победи и само едно реми, па поради тоа поразот од Емполи е големо изненадување. Меѓутоа, Фиорентина славеше на гостувањето во Неапол протиив шампионот, па сега самодовербата во тимот е голема. Овој тим знае да игра големи натпевари против големите тимови, па сигурно во Рим доаѓа по бодови и ќе се обиде да остане непоразена.

Очекување

Очекуваме неизвесен, но возбудлив дуел бидејќи двата тима играат отворен фудбал, а тоа е предуслов за многу голови.

ТИП:

Лацио – Фиорентина –3+ @ 1.70 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*