Тикет на денот (понеделник, 30.10.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Иако денес е понеделник, понудата е сосема задоволувачка. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Емполи – Аталанта – 2 @ 1.66 во Mozzart

Домаќините во минатото коло направија големо изненадување и триумфираа во Фиренца. Со таа победа, Емполи се помести од зоната за елиминација, но за да не се вратат во неа  мора така да играат и во наредниот период. Имаа тежок распоред, а така и ќе биде во наредните три кола. Аталанта имаше европски обврски и изигра реми во Грац против Штурм. Последен пат победа во гости имаат запишано во септември, а сега веруваме дека повторно ќе земат три бода. Типуваме 2 со квота 1.66 во Mozzart.

Гетеборг – Елфсборг – 2 @ 2.10 во 22Bet

Домаќините се борат за опстанок, но и мотивот на гостите е огромен бидејќи Елфсборг е многу блиску до титулата во Шведска. Во оваа земја веќе со години финишот во првенството е најинтересен од цела Европа. Шампионот не се знае до последното коло, а веруваме дека и овој пат ќе биде така. Домаќините се тим кој е над цртата и ќе дадат се за да останат тука. Во последните три натпревари немаат победа, па овој натпревар го дочекуваат во релативно лошо расположение. Ние овде очекуваме победа за гостите и типуваме 2 со квота 2.10 во 22Bet.

Бодо – Лилестром – 1&3+ @ 1.60 во Bet365

Бодо може да се приближи за уште еден чекор кон титулата во Норвешка. Овој тим така би станал трет пат шампион во последните четири години, а само Молде успеа во минатата сезона да ја прекине нивната доминација. Покрај тоа, Бодо е успешен и во Европа и во четвртокот го совладаа тимот на Бешикташ. Лилестром пак е на 6-то место, но дури и да остварат максимален учинок до крајот на сезоната не можат да напреднат повеќе од едно место нагоре. Бодо веруваме дека ќе ги земат трите бода на овој натпревар, па ние типуваме 1&3+ со квота 1.60 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.58

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*