Тикет на денот е-Спорт (29.10.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Од денеска, па во текот на следните денови, ќе го следиме новиот турнир во CS2, а тоа е CCT East Europe Series #4: Closed Qualifier.

Jano – Pge Turow – 2 @ 1.72 во Bet365

JANO беше во одлична форма од три победи по ред, и тоа против Avangar, Ence Academy и FTW Esports, но пред два дена загуби од Pge Turow во меч кој дојде како „загревање“ за денешната пресметка. Pge Turow сака да ја продолжи победничката серија против денешниот ривал, а со тоа да обезбеди место во плејофот на турнирот, па затоа наш предлог е 2 со квота 1.72 во Bet365.

Parivision – Sangal – 1 @ 1.50 во 22Bet

Две екипи кои не можат да се пофалат со добри резултати месецов. Посебно катастрофален период имаше Sangal кој славеше само еднаш,а  загуби дури четири пати. За нијанса подобар од него беше Parivision кој триумфираше против B9 и Falcons. Токму тие резултати треба да ни го дадат и фаворитот во денешната пресметка. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.58

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*