Натпревар со драстичен пад на коефициентот (29.10.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од норвешката елитна лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 17:00 се сретнуваат екипите на Одд и Хам Кам. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа, две реми и два порази, додека гостите во истиот временски период остварија една победа, едно реми и три порази.

Одд – Хам Кам – 1 @ 1.85 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Oдд беше 2.15, а во моментов бележи пад од скоро 14% и се плаќа со квота 1.85 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*