Тикет на денот е-Спорт (28.10.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Вчера дознавме две екипи кои ќе играат четвртфинале на Roobet Cup 2023, а денеска ќе добиеме уште двајца патници во нокаут-фазата.

9INE – Big – 2 @ 1.44 во Bet365

9INE со 26-20 го надигра Astralis во „групата на смртта“ и така направи исчекор кон плејофот, а друштво му прави и BIG кој беше подобар од Apeks со 29-20. Последниот меѓусебен натпревар овие тимови го одиграа на почетокот на октомври, кога BIG беше доминантен и славеше со 2-0. Главното прашање е дали BIG ќе успее по вторпат да го нокаутира 9INE за неколку недели и ќе се пласира во четвртфинале. Според нас, но и експертите, Big е фаворит во оваа средба и ви нудиме 2 со квота 1.44 во Bet365.

OG – Fnatic – 1 @ 2.50 во 22Bet

Освен победите на почетокот на турнирот, овие две екипи не се трудеа многу на останатите турнири па затоа имаат по четири порази на претходните пет пресметки во сите конкуренции. Сепак, најважно за нас е настапот на тимовите во меѓусебните дуели. Оваа година му припадна на OG кој запиша три победи на три одиграни натпревари против Fnatic. Ние предлагаме 1 со коефициент 2.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.60

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*