Тикет на денот (сабота, 28.10.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште една сабота со полна понуда е пред нас. Натпревари има многу, а ние се надеваме дека ја направивме вистинската комбинација. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Челзи – Брентфорд – 1 @ 1.62 во Mozzart

Челзи игра многу слабо оваа сезона, а најдобар доказ за тоа ни е позицијата на средината на табелата во англиската Премиер лига. Во последно време се подобрија и врзаа две последователни победи, но и едно реми против Арсенал, а треба да се нагласи дека на тој дуел имаа предност од два гола и не успеаа да ја сочуваат. Брентфорд од друга страна конечно врзаа победа во последниот натпревар против Барнли, па тоа е можеби најава за подобар период. Сепак ние овде предност даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 1.62 во Mozzart.

Менхенгладбах – Хајденхејм – 1 @ 1.88 во 22Bet

Тимот на Борусија Менхенгладбах е најголемото разочарување во досегашниот тек од првенството и тие собраа само 6 бода од 8 изиграни натпревари и се наоѓаат веднаш над црвената зона. Хајденхејм нема кој знае каков импресивен учинок, но за нив најважно е да останат во Бундеслигата подолго од една сезона. Ова делува како идеална можност за Менхенгладбах да земе три бода и ние затоа решивме да типуваме 1 со квота 1.88 во 22Bet.

Јувентус – Верона – 1 @ 1.40 во 20Bet

Јувентус оваа сезона нема обврски во Европа, па комплетно можат да се посветат на Серија А. Засега може да кажеме дека играат просечно и се наоѓаат на 3-та позиција на табелата, а во минатото коло зедоа важни три бода бидејќи со минимален резултат победија против Милан. Верона од друга страна влезе во криза и нема победа на последните пет натпревари, поточно во тој временски период запишаа четири порази и едно реми. Наш предлог за овој натпревар е 1 со квота 1.40 во 20Bet.

Ипсвич – Плимут – 1 @ 1.40 во Bet365

Ипсвич е еден од посериозните кандидати во англискиот Чемпионшип кој сака да обезбеди пласман во англиската Премиер лига. Засега се наоѓаат на втората позиција и слободно може да констатираме дека им оди одлично. Плимут пак игра лошо, па оправдано се на 21-та позиција, поточно на позицијата кој е веднаш над црвената зона, па доколку продолжат со лоши игри, лесно може да станат дел од тие позиции. Домаќините се фаворити и веруваме дека ќе успеат да ги земат трите бода на овој натпревар. Наш предлог е 1 со квота 1.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.97

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*