Ла Лига 11-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Од петок на програмата се натпреварите од 11-то коло на шпанската Ла Лига, а центарот на вниманието ќе биде Ел Класико. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло.

Жирона – Селта – 1

Премиерниот деул на 11-то коло се игра во Каталонија каде што ќе се сретнат екипите на Жирона и Селта. Малку кој очекуваше дека Жирона ќе игра толку добро, а моментално ситуацијата е таква што овој тим се наоѓа на делба на првото место. Селта за разлика од нив е дел од црвената зона и ако продолжат со вакво темпо дефинитивно ќе имаат проблеми. Наш предлог е 1 со квота 1.81 во Mozzart.

Алмерија – Лас Палмас – 3+

Првиот саботен дуел од Ла Лига ќе се игра помеѓу екипите на Алмерија и Лас Палмас. Домаќините не започнаа баш најдобро во новата сезона, па во овој момент се наоѓаат на последното место на табелата со само три освоени бода и како што стојат сега работите, овој тим е најсериозен кандидат за на крајот да се пресели во Сегунда. Лас Палмас пак исто така има една цел, а тоа е опстанок во друштвото со најдобрите. Ние овде типуваме 3+ со квота 1.95 во Bet365.

Барселона – Реал Мадрид – ГГ

Дербито на колото ќе се игра на Монжуик каде што ќе се сретнат екипите на Барса и Реал. Познато е дека поради реновирањето на Ноу Камп, сега Барса натпреварите ги игра на олимпискиот стадион во Барселона. Моментално се наоѓаат на третото место со еден бод помалку во однос на Реал Мадрид. Кралевите пак ремизираа на гостувањето кај Севиља, но и тоа беше доволно за да бидат на врвот на табелата. Овде очекуваме ГГ со квота 1.53 во 22Bet.

Мајорка – Хетафе – 1

Впечатокот е дека Мајорка оваа сезона ќе има многу проблеми за да го сочува прволигашкиот статус за разлика од минатиот шампионат. Во овој момент се на 17-то место на табелата со два бода повеќе во однос на екипите кои се во зоната за елиминација. Во гости им доаѓа Хетафе, тимот кој го има 11-то место на табелата и има исто толку освоени бодови. Наш предлог е 1 со квота 2.35 во 20Bet.

Кадиз – Севиља – Т22+

Кадиз започна одлично, но како што изминува времето, така овој тим прикажува се послаби партии. На трите последни натпревари во првенството, овој тим доживеа исто толку и порази, па во овој момент се на 16-то место на табелата. Севиља во меѓувреме ремизираше против Реал, но доживеаа и пораз во рамките на ЛШ од Арсенал. Како и да е, гостите очекуваме да постигнат најмалку два гола, а коефициентот за Т22+ во Mozzart изнесува 2.39.

Бетис – Осасуна – ГГ

Бетис ретко губи, но доста често ремизира, па досега пет пати изиграа реми. Во моментов се наоѓаат на 9-та позиција на табелата со 14 освоени бодови. Осасуна минатата сезона стигна до финалето на шпанскиот куп, па тоа за нив беше голем успех, но за жал беа поразени од Реал Мадрид. Во овој момент се наоѓаат на 10-то место, а во минатото коло без поголеми проблеми ја совладаа Гранада. Наш предлог е ГГ со квота 1.93 во Bet365.

Рајо Валекано – Сосиедад – 0-2

Рајо игра прилично добро, а најдобар показател за тоа ние досегашниот учинок каде што овој тим доживеа само два порази, четири победи и четири реми, па тоа е доволно за да бидат на седмата позиција на табелата. Сосиедад од друга страна оствари нов триумф во ЛШ, овој пат на гостувањето кај Бенфика. Како и да е, наш предлог е 0-2 гола со квота 1.58 во 22Bet.

Атлетик Билбао – Валенсија – 1

Иако на последните две гостувања Атлетик Билбао доживеа исто толку и порази, никој не смее да им стави замерка за досегашниот тек на првенството. Моментално се наоѓаат на 6-то место на табелата, а тоа е и примарна цел за овој тим. Валенсија од друга страна изгледа како да може да ја победи секоја екипа во превенството, но и понатаму се непредвидливи. Предност даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 1.74 во 20Bet.

Атлетико Мадрид – Алавес – 3+

Атлетико Мадрид во последно време игра на доста високо ниво, а во прилог на тоа оди и фактот дека имаат пет врзани победи во домашното првенство. Алавес од друга страна игра по системот топло – ладно, а секако и овој пат примарната цел ќе биде опстанок во друштво со најдобрите. Ние овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме 3+ со квота 1.83 во Mozzart.

Гранада – Виљареал – 2+ I

Последниот дуел од 11-то коло на најквалитетниот ранг од шпанскиот фудбал ни го носи дуелот помеѓу Гранада и Виљареал. Гранада после 10 изиграни кола се наоѓа на претпоследното место на табелата со само шест освоени бода, а во минатото коло беа поразени на гостувањето кај Осасуна. Виљареал дефинитивно требаше да прикаже многу повеќе, но тоа е што е, па имаат време за да го поправат впечатокот. Типуваме 2+ во прво полувреме со квота 2.55 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*