Тикет на денот е-Спорт (27.10.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Уште еден турнир на кој ќе настапат најдобрите екипи од CS2 е Roobet Cup 2023, каде што веќе беше одиграно првото коло и денеска започнуваат натпреварите од втората рунда.

Heroic – Furia – 1 @ 3.00 во Bet365

Heroic го почна турнирот со победа од 40-33 против Aurora Gaming и ќе се бори против Furia која претходно беше подобра од Eternal Fire со 39-31. Победникот од овој натпревар ќе обезбеди четвртфинале, додека поразениот ќе игра уште еден меч. Тука најважни ни се меѓусебните дуели на двете екипи, а во тој параметар води убедливо Heroic (4-1), па затоа ние ви предлагаме 1 со квота 3.00 во Bet365.

Aurora – Eternal Fire – 2 @ 1.44 во 22Bet

Eternal Fire доживеа болен пораз од Furia, но шансите за четвртфинале не се загубени затоа што очекуваме нивна победа против Aurora која веќе двапати ја совладаа во меѓусебните пресметки, а загубија само еднаш. Поразениот тим си оди дома, додека победникот ќе игра против поразениот од мечот Heroic-Furia, по што ќе биде познат и вториот четвртфиналист од групата А. Наш предлог е 1 со коефициент 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*