ТИП НА ДЕНОТ (27.10.2023, 21:00) КРИСТАЛ ПАЛАС – ТОТЕНХЕМ

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Премиер лигата помеѓу Кристал Палас и Тотенхем.

Кристал Палас според очекувањата

Кристал Палас игра променливо од почетокот на сезоната и мометално се наоѓа на 11-то место на табелата. Сепак, фановите можат да бидат задоволни бидејќи тоа е според очекувањата. Целта на овој тим е да обезбеди опстанок во елитата, а според квалитетот на тимот може најмногу да се надева на средина на табелата. Кристал Палас е тим кој е непредвидлив и често знае да изненади против фаворитите. Важи за домашен тим кој игра добро на домашен терен, па тоа сигурно ќе биде предност во овој дуел. Иако сега на гости им доаѓа лидерот на табелата, сепак Палас нема лесно да се предаде и целта е да се освои барем еден бод.

Тотенхем најголемо изненадување

Минатата сезона за Тотнхем беше разочарувачка бидејќи Спарси завршија на осмото место на табелата, па нема да игра во Европа оваа сезона. За нов тренер беше наместен Постекоглу, замиа првата ѕвезда Хари Кејн, а не беше доведена адекватна замена, па очекувањата од Тотенхем оваа сезона не беа големи. Меѓутоа, Спарси изненадуваат оваа сезона, играат одлично, делуваат како балансиран тим и немаат пораз се уште во Премиер лигата. Моментално се наоѓаат на првото место на табелата, па секако апетитите пораснаа во клубот после добрите партии. Тотенхем игра одлично и против фаворитите, но и во вакви дуели каде е фаворит. За овој дуел тренерот нема да може да смета на Соломон и Витман, но тоа не би требало да биде голем хендикеп и Тотенхем секако ќе оди на трите бода.

Очекување

Тотенхем е фаворит на овој меч, но Палас е напредвидлив и на домашен терен може да победи секого, па очекуваме неизвесен дуел со голови на двете страни.

ТИП

Кристал Палас – Тотенхем – ГГ @1.75 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*