Бундеслига 9-то коло: Најава, анализа и предлог типови

На ред стигна 9-то коло во германската Бундеслига, а досега немаме тим кој доминира, па очекуваме во иднина уште повозбудливи натпревари. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Германија.

Бохум – Мајнц – 0-2

Колото во Германија се отвора со натпревар каде што ќе се сретнат две исклучиво слаби екипи. Бохум е на претпоследната позиција со само четири бода, додека Мајнц е на дното со два освоени бода, а исто така двата тима немаат победа досега. Со оглед на гол разликата од двата тима, ние овде очекуваме неефикасен натпревар. Типуваме 0-2 гола со квота 2.08 во Mozzart.

Аугсбург – Волфсбург – 3+

Домаќините се наоѓаат на 10-то место на табелата, а досега тие успеаа да соберат само 8 бода од 8 натпревари, а нивниот учинок е 2 победи, 2 реми и 4 порази. Волфсбург од друга страна е веднаш над Аугсбург и има 4 бода повеќе, но во последно време играат доста лошо. Ние решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме 3+ со квота 1.80 во Bet365.

Менхенгладбах – Хајденхејм – 1

Менхенгладбах е најголемото разочарување во досегашниот тек на првенството во Германија. Имено тие досега собраа само 6 бода од 8 натпревари и оправдано се наоѓаат на втората половина на табелата. Хајденхејм е нешто под средината, но за нив најважно е да се задржат во елитата повеќе од една сезона. Овде очекуваме домаќините да ги земат трите бода и типуваме 1 со квота 1.80 во 22Bet.

Баерн Минхен – Дармштад – 4+

Баерн оваа година има сериозна конкуренција во Бундеслигата, па нема да биде воопшто лесно за да стигнат до титулата. Сепак мора да ги пофалием дека играат одлично, а тоа го докажаа на последните четири натпревари каде што врзаа исто толку и победи од кои две беа во рамките на ЛШ. Гостите пак не бележат импресивни резултати, но некако успеваат да се задржат надвор од црвената зона што е и приоритет за нив. Наш предлог тип е 4+ со квота 1.51 во 20Bet.

Штутгарт – Хофенхајм – 1

Ретко кој веруваше дека Швабите можат „рамо до рамо“ со најдобрите екипи во Германија после 8 изиграни натпревари. Во моментов имаат еден бод повеќе од Баерн Минхен и Борусија, а тоа може да се каже дека е огромен успех. Хофенхајм од друга страна дава се од себе само за да обезбеди пласман во Европа, а искрено тоа ќе биде доста тешка задача. Ние овде предност даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 1.80 во Mozzart.

Вердер – Унион Берлин – ГГ

Вердер игра доста слабо и досега успеаа да победат само два пати во осум изиграни натпревари што е учинок доволен само за да бидат нијанса над опасната зона. За противник го имаат тимот на Унион Берлин кој е претставник во ЛШ, но има катастрофални резултати, како таму, така и во Бундеслигата. Овде очекуваме најмалку по еден погодок на двете страни и типуваме ГГ со квота 1.67 во Bet365.

Лајпциг – Келн – 1

Лајпциг влезе во добра серија и нема пораз на последните пет натпревари во домашното првенство. Во тој временски период остварија три победи и две реми. Едното реми беше неочекувано бидејќи го запишаа од Бохум, додека другиот реми резултат беше од Баерн Минхен и може да го сметаме како успех. Келн благодарение на победата во последното коло го напушти последното место на табелата, но се уште се во црвената зона. Лајпциг е фаворит на овој дуел и очекуваме победа за нив. Коефициентот за 1 во 22Bet изнесува 1.40.

Ајнтрахт Франкфурт – Дортмунд – 3+

Првиот неделен термин е резервиран за дуелот кој ќе се игра во Франкфурт помеѓу Ајнтрахт и Дортмунд. Домаќините досега собраа 13 бода од кои шест во последните две кола каде што запишаа две победи. Дортмунд пак е на 4-то место и досега немаат пораз, а откако е започната сезоната запишаа шест победи и две реми. Овде имаме дуел на две квалитетни екипи, па головите не би требало да изостанат. Типуваме 3+ со квота 1.67 во 20Bet.

Леверкузен – Фрајбург – 1

Последниот дуел за ова 9-то коло ќе се игра помеѓу Леверкузен и Фрајбург. Оваа сезона Фармацевтите се најсериозни кандидати за титула и засега им оди одлично, но големо е прашањето колку ќе го издржат овој притисок. Фрајбруг од друга страна е на 8-та позиција и за нив е најважно да обезбедат пласман во Европа, а искрено мора да кажеме дека конкуренцијата за тие позиции е огромна. Леверкузен е во супер форма и очекуваме уште една победа за нив. Коефициентот за 1 во Mozzart изнесува 1.41.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*