Тикет на денот (четврток, 26.10.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

И овој четврток имаме одлична понуда благодарение на фактот дека на терен ќе истрчаат учесниците во Лига Европа и конференциската лига.

Арис Лимасол – Бетис – 2 @ 1.84 во Mozzart

Групата Ц во Лига Европа се испостави дека е една од најизедначените. После две изиграни кола, сите четири тима имаат по три бода и сите тие запишаа по една победа и по еден пораз. Мора да признаеме дека во ваква конкуренцијата тимот од Кипар е најпријатното изненадување. Бетис е многу поискусен тим во Европа и тие не мораа да играат квалификации и директно се пласираа во групната фаза. Овде искрено делува дека гостите се поблиску до поебда и типуваме 2 со квота 1.84 во Mozzart.

Олимпијакос – Вест Хем – 3+ @ 1.74 во 22Bet

Ова е потенцијално дерби на денот, но резултатите на Пирејците во првите две кола не го потврдуваат тој епитет. Поразени беа од Фрајбург на домашен терен, а потоа не успеаа да ја сочуваат предноста од два гола ниту на гостувањето во Бачка Топола. Вест Хем исто така не покажа некоја квалитетна игра во првите две кола. Победија против ТСЦ на домашен терен после пресврт, како и во Фрајбург во гости. Ние веруваме дека ни претстои натпревар со многу голови и типуваме 3+ со квота 1.74 во 22Bet.

Клаксвик – Олимпија – 0-2 @ 1.89 во Bet365

Сметаме дека формирањето на конференциската лига е вистинска работа и дека УЕФА со тоа ја постигна целта. Малку беше досадно да ги гледаме скоро истите тимови во ЛШ и ЛЕ, па затоа во ова натпреварување ќе погледнеме доста поразлични екипи. Домаќините имаа долго патување во квалификациите во Европа и имаа различни резултати, но најважно е што целта ја остварија и сега се во групната фаза. Олимпија ги загуби двата натпревари на стартот, прво во Лил, па потоа и против Слован. На овој натпревар очекуваме многу тактизирање и мал број погодоци. Типуваме 0-2 гола со квота 1.89 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.05

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*