Тикет на денот е-Спорт (25.10.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денешниот репертоар од тикетот од е-Спортот ни нуди два натпревари од CBCS 2023 Season 3 во популарната CS2.

Fluxo – Flamengo – 2 @ 2.75 во Bet365

Flamengo го бара третиот триумф против Fluxo со што би ја продолжил црната серија на ривалот на пет порази по ред, а на себе би си обезбедил место во полуфиналето на Upper Bracket. Сите параметри, како што се резултатите во претходните средби и меѓусебните дуели, покажуваат дека Flamengo заслужено ја носи улогата на фаворит, но ќе мора да ја оправда и на терен. Наш предлог е 2 со коефициент 2.75 во Bet365.

Sharks – Meta – 1 @ 1.40 во 22Bet

Meta го доби најнезгодниот можен противник на турнирот бидејќи против себе го има Sharks кој ги доби претходните пет меѓусебни дуели на овие тимови. Дали ќе има и шеста победа, останува да видиме вечерва од 19 часот, но во прилог на Sharks му одат и трите победи на претходните пет пресметки, додека Meta загуби четири пати на последните четири натпревари. ние предлагаме 1 со квота 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.85

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*