Тикет на денот (среда, 25.10.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

На програмата се преостанатите натпревари од 3-то коло на ЛШ, но и вонредното коло во англискиот Чемпионшип. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Селтик – Атлетико Мадрид – 2&2+ @ 2.35 во Mozzart

Да се потсетиме дека Атлетико Мадрид без победа во првото коло од ова натпреварување остана на многу чудесен начин кога примија гол во судиското продолжение од Лацио, а веднаш потоа изиграа одлично против Феенорд и зедоа три бода. Селтик од друга страна нема проблеми во шкотската лига, но за ЛШ делуваат дека се преслаби. Во првите две кола изгубија од Феенорд и Лацио, а ништо подобро не ги очекува ниту сега. Ние овде очекуваме победа за Атлетико Мадрид и типуваме 2&2+ со квота 2.35 во Mozzart.

Њукасл – Дортмунд – 1&2+ @ 2.00 во 22Bet

Њукасл игра одлично на двата тронови, поточно и во Премиер лигата и во Лигата на шампиони. Во претходното коло од ЛШ го надиграа тимот на ПСЖ и победија со резултат 4-1, а пред тоа изиграа натпревар без голови против Милан на Сан Сиро, па сега се на првото место во групата. Дортмунд од друга страна очекувавме да покажат повеќе, но за жал тие во два натпревари остварија еден пораз од ПСЖ и едно реми против Милан, па се наоѓаат на последното место на табелата со само еден освоен бод. Наш предлог за овој натпревар е 1&2+ со квота 2.00 во 22Bet.

Престон – Саутемптон – 2&2+ @ 2.55 во Bet365

Дерби натпреварот на колото во Чемпионшип се игра во Престон, на северот од Англија. Домаќините имаа неверојатен старт на сезоната, но само претпоставуваме да тоа нема да трае долго. Имено, Престон започна со шест победи во лигата, а сега врза пет натпревари без победа со само два освоени бода. За разлика од нив, Саутемптон очекува повраток во елитата. Имаа малку проблеми на почетокот на првенството, но во претходните четири дуели зедоа 10 бода. Наш предлог е 2&2+ со квота 2.55 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 11.99

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*