Натпревар со драстичен пад на коефициентот (25.10.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од кипарскиот Чемпионшип кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 18:00 се сретнуваат екипите на Неа Саламис и Ахнас. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи, две реми и еден пораз, додека гостите пак во истиот временски период остварија две победи, два порази и едно реми.

Неа Саламис – Ахнас – 2 @ 2.98 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Ахнас беше 3.63, а во моментов бележи пад од скоро 18% и се плаќа со квота 2.98 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*