Натпревар со традиција (25.10.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Бирмингем и Хал.

Бирмингем е на 11-то место со вкупно 18 бода и учинок од 5 победи, 3 реми и 4 порази.

Хал е на 13-та позиција со 17 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 5 реми и 3 порази.

Овие две екипи во изминатите четири меѓусебни дуели играат без многу голови, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмногу два погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.73 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*