Тикет на денот е-Спорт (23.10.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

CS2 повторно ни се враќа во тикетот од е-Спортот, а денеска на програмата се два осминафинални натпревари од CCT North Europe Series #8.

OG – Anonymo – 1 @ 1.36 во Bet365

Anonymo беше еден од најдобрите тимови во групната фаза, со три победи и еден пораз го освои третото место и го најави својот поход кон четвртфиналето, но на патот им стои незгодниот OG, кој веќе еднаш им одржа лекција во февруари годинава (16-13). Нијанси во квалитетот ќе го решаваат и овој натпревар, а екипата која ќе има подобра тактика се очекува да напредува на турнирот. Наш фаворит ќе биде OG, па затоа ви предлагаме 1 со квота 1.36 во Bet365.

Sinners – Sprout – 1 @ 1.83 во 22Bet

Sprout со три победи по три одиграни кола се најде на делба на првата позиција во групата, а тоа му овозможи место во осминафиналето каде што игра против Sinners. Единствен проблем е кризата која владее во редовите на Sprout во изминатиот период бидејќи запиша четири порази во пет натпревари во сите конкуренции, додека Sinners има четири триумфи во истиот период и доаѓа како мал фаворит во средбата. Наш предлог е 1 со коефициент 1.83 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.48

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*