ТИП НА ДЕНОТ (22.10.2023, 17:30) АСТОН ВИЛА – ВЕСТ ХЕМ

Тип на денот
Тип на денот

Денес има голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Премиер лигата помеѓу Астон Вила и Вест Хем.

Астон Вила има големи амбиции сезонава

После неколку сезони во Премиер лигата, минатата сезона Астон Вила заврши на 7-то место, а секако најголеми заслуги за тоа има Унаи Емери. Тимот од Бирмингем минатата сезона ја започна лошо, па го доведе Емери на клупата и од тогаш почна тимот да игра многу подобро. Во летниот преоден рок пристигнаа неколку добри засилувања, па апетитите за оваа сезона секако се многу високи. Оваа сезона тимот игра одлично, моментално се наоѓа на 6-то место, а со позитивен резултат на овој меч додатно ќе се искачи на табелата. До сега избраниците на Емери имаат пет победи, едно реми и два порази, а особено добро играат на домашен терен. Целта оваа сезона ќе биде излез во Европа, но тоа нема да биде воопшто лесто и на тимот ќе му треба голем континуитет.

Вест Хем игра добро оваа сезона

Минатата сезона е за заборав за Вест Хем што се однесува до Премиер лигата бидејќи тимот до крај се бореше за опстанок. Меѓутоа, исто така сезоната за „чеканите“ на крајот испадна историска бидејќи ја освоија Лигата на конференции. Оваа сезона тимот додатно засилен и со голема самодоверба игра многу подообро. Целта секако ќе биде пласман во горниот дел од табелата и се на дбар пат за тоа. Тимот има два порази од фаворити како Сити и Ливерпул, а во другите натпревари игра многу добро. Мојс нема проблем со повредени играчи и ќе го има целит тим на располагање, па сигирно ќе патува во Бирмингем со желба да освои бодови.

Очекување

Очекуваме неизвесен дуел, но сепак предноста е на страната на Астон Вила поради домашниот терен. Двата тима по традиција играат натпревари со многу голови, па веруваме дека така ќе биде и овој пат.

ТИП:

Астон Вила – Вест Хем –ГГ @ 1.80 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*