Тикет на денот (понеделник, 23.10.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Понеделникот е ден кој што е познат најчесто по завршувањето на колото. Се надеваме дека ќе ја направиме вистинската комбинација за денес. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Фиорентина – Емполи – 1/1 @ 2.20 во Mozzart

Тимот од Фиренца игра солидно во последно време и во домашното првенство во претходните пет натпревари запиша четири победи и едно реми, па дефинитивно ако продолжат со вакво темпо може да се замешаат во борбата за Европа заедно со останатите екипи. Емполи од друга страна е дел од црвената зона, а откако е започната сезоната запишаа една победа и едно реми, додека сите останати натпревари им се порази. Фиорентина е далеку поквалитетен тим и очекуваме да победат на овој натпревар без поголеми проблеми. Типуваме 1/1 со квота 2.20 во Mozzart.

Елфсборг – АИК Стокхолм – ГГ @ 1.70 во 22Bet

Елфсборг важи за еден од најсериозните кандидати за титула во Шведска оваа сезона. Се наоѓаат на врвот на табелата, а во последните три кола имаат три победи, па на овој натпревар влегуваат со фантастично расположение. АИК некако заостана во борбата за Европа и тие се поблиску до елиминација отколку до европски пласман. Како и да е, ние овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар, па затоа решивме да типуваме ГГ со квота 1.70 во 22Bet.

Лавал – Ст. Етиен – ГГ @ 1.83 во Bet365

Лавал започна фантастично во новата сезона, а најдобар доказ за тоа ни е лидерското место во француската втора лига. Досега изиграа 10 натпревари и собраа 25 бода, а имаат само едно реми и еден пораз. Ст. Етиен исто така игра солидно, но заостанува од позициите кои водат во директен пласман во елитата, а општо познато е дека единствена цел за овој тим е повраток во елитата. Ние овде решивме да го избегнеме конечниот исход и ви предлагаме тип на голови. Наш предлог е ГГ со квота 1.83 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.84

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*