Тикет на денот е-Спорт (22.10.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе гледаме два натпревари од новиот турнир CCT Central Europe Series #8: Closed Qualifier во CS2. Дуелите ни доаѓаат од групата А, која се очекува да биде интересна, а само две екипи ќе обезбедат место во плејофот.

PGE Turow – Verdant – 2 @ 1.57 во Bet365

Verdant запиша две победи во изминатите денови како добра увертира за денешната пресметка. Нивни „жртви“ беа Anonymo Esports и Team 500. За разлика од нив, Turow загуби убедливо од Illuminar и Sashi Esports, а тоа внесе потрес во екипата, која ќе сака да ги „залечи раните“ токму против денешниот противник, иако не им се даваат големи шанси за такво нешто. Ние предлагаме 2 со квота 1.57 во Bet365.

Enterprise – Sangal – 2 @ 1.61 во 22Bet

Enterprise бара крај на серијата од пораз, откако запиша шест неуспеси по ред и загуби од Dynamo Eclot, Unity Esports, Team Sampi, Sinners Esports, FTW Esports и Illuminar. Sangal има две победи на претходните три средби, и тоа против Team 500 и Ence Academy, па затоа ја носи фаворитската улога во натпреварот. Треба да се спомене дека резултатот во меѓусебни средби е 1-1, но последниот меч беше одигран пред година ипол. Наш предлог е 2 со коефициент 1.61 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.52

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*