Натпревар со драстичен пад на коефициентот (22.10.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од словенската Прва лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 20:15 се сретнуваат екипите на Мура и Копер. Домаќините се на 6-то место и досега имаат освоено 13 бода, додека гостите се на втората позиција со вкупно 24 бода.

Мура – Копер – 2 @ 2.11 во 22Bet

Почетанта вредност за победа на Копер беше 2.54, а во моментов бележи пад од скоро 17% и се плаќа со квота 2.11 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*