Натпревар со традиција (22.10.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екипите на Болоња и Фросиноне.

Болоња е на 11-то место со вкупно 11 бода и имаат учинок од 2 победи, 5 реми и 1 пораз.

Фросиноне има пак 12 освоени бода и се наоѓа на 8-та позиција, а нивниот учинок е 3 победи, 3 реми и 2 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека гол постигнува само едната екипа, па веруваме дека и денес ќе продолжат така.

Наш предлог

НГ @ 1.95 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*