Тикет на денот (сабота, 21.10.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред нас е фантастичен ден во однос на понудата, па се надеваме дека правилно ќе ја искористиме. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Ливерпул – Евертон – ГГ @ 1.67 во Mozzart

Ливерпул забележа одлични резултати до пред некое време, но врза два последователни неуспеси и на тој начин се оддалечија од лидерската позиција, поточно имаат три бода негатива во однос на двете екипи кои го делат лидерското место. За противник го имаат Евертон, тимот кој е веднаш над црвената зона и игра катастрофално досега. Сепак веруваме дека овде ќе имаме најмалку по еден погодок на двете страни и типуваме ГГ со квота 1.67 во Mozzart.

Верона – Наполи – 2 @ 1.62 во 22Bet

Домаќините се во катастрофална форма, а најдобар доказ за тоа ни се резултатите од последните пет натпревари каде што овој тим забележа исто толку и неуспеси, поточно три пати беа поразени и два пати ремизираше. Наполи е далеку од ланската сезона и во моментов не се ниту во зоната за ЛШ, па тоа значи дека имаат солиден бодовен заостаток. Ние овде веруваме дека ќе успеат гостите да ги земат трите бода и типуваме 2 со квота 1.62 во 22Bet.

Дармштад – Лајпциг – 2 @ 1.44 во 20Bet

Дармштад благодарение на двете победи во последните две кола успеаа да се издвојат од црвената зона и да стигнат на средината на табелата. Тие победија против Аугсбург и Вердер, па овој успех не смее да остане занемарен. Лајпциг пак нема пораз на последните пет дуели, но запиша две реми. Едното беше очекувано од Баерн Минхен, но другото беше тотално изненадување бидејќи изиграа без голови против Бохум. Наш предлог е 2 со квота 1.44 во 20Bet.

Кортрајк – Клуб Бриж – 2 @ 1.40 во Bet365

Кортрајк во моментов е „најслаба карика“ во домашното белгиско првенство. Имено, тие досега од 10 изиграни натпревари успеаа да соберат само пет бода, а првата победа ја запишаа во претпоследното коло, но тоа не беше доволно за да го напуштат дното на табелата. Клуб Бриж од друга страна започна солидно, но направи четири киксови, односно три пати ремизираа и еднаш беа поразени. На овој дуел очекуваме Клуб Бриж да победи и да ја прекине лошата серија резултати. Коефициентот за 2 во Bet365 изнесува 1.40.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.45

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*