Тикет на денот е-Спорт (21.10.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска во тикетот од е-Спортот ви нудиме два натпревари од различни видео-игри, односно CS:GO и Dota 2.

M80 – 00Nation – 2 @ 1.61 во Bet365

Денеска следиме еден натпреварот од четвртото коло во групната фаза во CCT East Europe Series #3, а победникот од овој меч се пласира во нокаут-фазата. М80 има две победи и еден пораз, колку што има и 00Nation. М80 беше подобар од Anonymo Esports и Nexus Gaming, додека 00Naton ги совлада Permitta и Verdant. Ова е одличен натпревар за сите љубители на CS:GO, а ние ви предлагаме 2 со квота 1.61 во Bet365.

Shopify Rebellion – TSM – 2 @ 2.37 во 22Bet

Shopify Rebellion е во Lower Bracket по лошите настапи во групната фаза во која го освои претпоследното место, а денеска ќе се соочи против TSM кој беше многу подобар, односно го освои второто место во групата Д. Сепак, незгодниот пораз од Virtus.pro го турна во Lower Bracket. Ова е одлична средба за TSM да се врати во „живите“ и да обезбеди второ коло во долниот дел од плејофот, кој носи повторно до финалето, но по потежок пат. Наш предлог е 2 со коефициент 2.37 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.81

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*