Ла Лига 10-то коло: Најава, анализа и предлог типови

После двонеделната пауза, конечно се враќа клупскиот фудбал, а во Ла Лига на програмата ќе го имаме 10-то коло. Во оваа рунда ќе имаме доста интересни и возбудливи натпревари. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови.

Осасуна – Гранада – ГГ

Екипата од Памплона на домашниот Ел Садар ќе го дочека тимот на Гранада кој во последните шест кола не знае за победа. Домаќините засега играат доста променливо, па во последните пет натпревари запишаа само една победа. Гранада пак врза 3 последователни реми, а сите тие три натпревари беа доста ефикасни и интересни за гледање. Овде очекуваме најмалку по еден погодок на двете страни и типуваме ГГ со квота 1.83 во Mozzart.

Реал Сосиедад – Мајорка – 1

Клубот од Баскија во новата сезона бележи доста одлични резултати на домашен терен. Во новата сезона од Ла Лига дома изиграа пет натпревари и после двете реми на почеток запишаа три последователни победи. Мајорка пак на сите 5 гостувања оваа година запишаа барем по еден гол, но овде не очекуваме да ја продолжат таа традиција. Наш предлог е 1 со квота 1.55 во Bet365.

Хетафе – Бетис – ГГ

Хетафе сосема солидно започна во новата сезона и веруваме дека ќе се обидат што подолго да останат конкурентни во борбата за Европа. Во последните 5 натпревари поразени се само еднаш и тоа од екипата на Реал Сосиедад со резултат 4:3. После тој пораз запишаа три реми, а последниот беше против Селта. Бетис влезе малку подобро во сезоната и покрај тоа тие се дел од Лига Европа. Ефикасноста не би требало да изостане на овој натпревар, па затоа ние типуваме ГГ со квота 2.00 во 22Bet.

Севиља – Реал Мадрид – ГГ

Никако тимот од Севиља да завлезе во добра форма во Ла Лига, а со самото тоа и да се извлечат од долниот дел на табелата. Досега запишаа две победи, две реми и дури четири порази, а тоа не е некој импресивен учинок. Реал Мадрид владее во домашното првенство и ја има лидерската позиција на табелата со освоени 24 бода. Сепак овде ние решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 1.67 во 20Bet.

Селта Виго – Атлетико Мадрид – Х2&0-3

Тимот од Виго со големи амбиции влезе во новата сезона, но од девет изиграни натпревари зедоа само шест бода, а во последните пет натпревари не знаат за победа. Атлетико од друга страна може да кажеме дека се во фантастична форма и дека започнаа со победи за што најголем доказ ни се четирите триумфи од последните четири натпревари. Гостите веруваме дека ќе останат непоразени на овој натпревар, а ние типуваме Х2&0-3 гола со квота 1.66 во Mozzart.

Лас Палмас – Рајо Валекано – ГГ

Лас Палмас неочекувано добро ја започна новата сезона, иако многу им предвидуваа грчевита борба за опстанок од самиот старт на Ла Лига. Во серија се од две победи, а во последните пет натпревари имаат вкупно 3 триумфи и 2 порази. Рајо досега пак запиша само два порази, а на последните шест дуели не знаат за пораз. Ние типуваме ГГ со квота 1.91 во Bet365.

Жирона – Алмерија – 1

Дефинитивно најголемиот хит на оваа сезона е екипата на Жирона. Делуваше дека после убедливиот пораз од Реал Мадрид, овој тим ќе попушти, но тие одма во наредната рунда го совладаа Кадиз во гости. Алмерија е најлош тим во новата сезона, а тоа го покажува салдото на табелата каде што имаат само три бода. Жирона е фаворит на овој натпревар и очекуваме победа за нив. Коефициентот за 1 во 22Bet изнесува 1.55.

Виљареал – Алавес – 1

Виљареал има само два бода повеќе од опасната зона и последната победа во Ла Лига ја запишаа пред повеќе од еден месец, а после тоа запишаа 2 реми и 2 порази. Алавес е на истото ниво како и денешниот противник. Имаат 8 бода, а формата им е слична како Виљареал. Сепак веруваме дека ова е идеална можност за Виљареал да земе три бода и типуваме 1 со квота 1.65 во 20Bet.

Барселона – Атлетик Билбао – 1

Барса игра фантастично во новата сезона, и се единствен тим во Ла Лига кој се уште не знае за пораз. Во последните пет натпревари покрај 3 победи запишаа и 2 реми, па тоа ги симна од тронот на Ла Лига. Билбао влезе одлично во новата сезона и многу одамна не биле вака високо позиционирани на табелата. Каталонците се далеку поквалитетен тим и очекуваме победа за нив. Коефициентот за 1 во Mozzart изнесува 1.65.

Валенсија – Кадиз – 1Х&0-2

Валенсија во претходните сезони водеше борба за опстанок што не е карактеристично за клуб од такво реноме. Делува дека во оваа сезона нема да ги имаат тие проблеми со оглед на фактот што во 9 кола зедоа 11 бода. Кадиз после одличниот старт влезе во мала криза и на последните пет натпревари не знаат за победа. Валенсија е во блага предност на овој дуел, па затоа типуваме 1Х&0-2 гола со квота 1.83 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*