Тикет на денот е-Спорт (20.10.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Деновиве ќе ги следиме натпреварите на 2023 World Championship во League of Legends, кое е едно од најпопуларните натпреварувања во е-Спортот.

G2 Esports – Weibo Gaming – 1 @ 2.25 во 22Bet

G2 реди победи и гази сè пред себе во изминатите 10 натпревари, па затоа важи за еден од главните фаворити за титулата. За разлика од него кинески Weibo е помалку успешен, односно оствари осум триумфи во изминатите 10 натпревари. Во моментов двете екипи имаат по еден триумф во групната фаза, но дефинитивно не сакаа да се сретнат толку рано во групата. Во секој случај, наш предлог е 1 со квота 2.25 во 22Bet.

KT Rolster – Dplus KIA – 1 @ 1.53 во Bet365

Двете екипи го почнаа турнирот со порази, односно KT Rolster загуби од Bilibili Gaming додека Dplus беше поразен од G2 Esports. Во прилог на KT Rolster му оди тоа што славеше во претходните две меѓусебни пресметки против денешниот противник и така се очекува денеска да го запише првото славје на турнирот, а со тоа да ја врати надежта за пласман во осминафинале на Светското првенство во League of Legends. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.53 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.44

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*