Тикет на денот (петок, 20.10.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Измина уште една репрезентативна пауза, а до крајот на годината остана уште последната за квалификациите во ЕУРО. Клупскиот фудбал се врати, а ова е нашиот предлог тикет за денес.

Ротерам – Ипсвич – 2&2+ @ 1.75 во Mozzart

Ипсвич е во фантастична форма и во Чемпионшип заслужено се наоѓаат на втората позиција на табелата. Овој тим во минатата сезона се вратија во Лига 1, па и тоа како можат да бидат задоволни со досегашниот учинок. Ротерам е далеку од таков учинок и тие не знаат за победа во последните шест натпревари, а за тоа време освоија само два бода и моментално се на претпоследната позиција со само 6 бода. Наш избор е 2&2+ со квота 1.75 во Mozzart.

Парма – Комо – 1 @ 1.90 во 22Bet

Парма е лидер на табелата со 20 освоени бода и два повеќе од Палермо, но има и натпревар повеќе. Допрва ќе се создаде борбата за врвот на табелата, а веруваме дека Парма ќе биде повторно меѓу нив, а и време е да се вратат во Серија А. Комо игра одлично оваа сезона, а во минатата година завршија на 13-то место. Овој тим играше во елитата, но тоа беше пред повеќе од две децении. Парма е фаворит на овој натпревар, а ние очекуваме да ја оправдаат таа улога. Наш предлог е 1 со квота 1.90 во 22Bet.

Еспањол – Леганес – Т12+ @ 1.85 во Bet365

Тоа што повторно се најдоа во Сегунда фудбалерите на Еспањол не значи дека планираат тука да се задржат. Каталонците после 11 изиграни кола се наоѓаат на врвот на табелата со 23 бода, а зад нив има тројца следбеници, Тенерифе, Леванте и Леганес со по еден бод помалку. Новото коло во Сегунда се отвора со дерби натпревар каде што во Барселона ќе пристигне тимот на Леганес кој исто така има амбиции за повраток во Ла Лига. Ние овде решивме да го избегнеме конечниот исход и наш предлог е Т12+ со квота 1.85 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*