Бундеслига 8-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

На ред стигна 8-то коло од германската Бундеслига каде ќе имаме доста интересни натпревари. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло.

Дортмунд – Вердер – 3+

Осмата рунда во Германската Бундеслига се отвора со натпреварот помеѓу Дортмунд и Вердер. Домаќините се на 4-то место и се во фантастична форма, а тоа ни го потврдуваат резултатите од последните неколку натпревар. Нивниот противник Вердер, е веднаш над црвената зона, а направи и неколку неочекувани киксови. Наш предлог е 3+ со квота 1.35 во Mozzart.

Дармштад – Лајпциг – 2

Дармштад се снајдоа одлично и веруваме дека ќе успеат да ја исполнат својата цел, а тоа е да се задржат во Бундеслигата повеќе од една сезона. Лајпциг од друга страна врза две последователни реми, од кои едно против Баерн, а другото им беше против Бохум, па да бидеме искрени ова второто малку не изненади. Типуваме 2 со квота 1.44 во Bet365.

Фрајбург – Бохум – ГГ

Екипата на Фрајбург влегува како фаворит на овој натпревар, но од последните два натпревари може да заклучиме дека не се во некоја добра форма.. Бохум нема победа на последните пет дуели, поточно во тој временски период запишаа три порази и две реми. Овде очекуваме отворен дуел и најмалку по еден погодок на двете страни. Коефициентот за ГГ во 22Bet изнесува 1.67.

Хофенхајм – Ајнтрахт – ГГ

Хофенхајм може да кажеме дека започна фантастично. Од 7 изиграни натпревари собраа 15 бода, поточно остварија учинок од 5 победи, 0 реми и 2 порази, додека Ајнтрахт игра доста променливо, па досега имаат само две победи. Во последното коло успеаа да запишат победа против Хајденхејм и на тој начин да се доближат до позициите кои водат во Европа. Очекуваме ефикасен дуел со најмалку по еден погодок на двете страни. Коефициентот за ГГ во 20Bet изнесува 1.57.

Унион Берлин – Штутгарт – 2

Тешко дека Унион Берлин ќе ја повтори ланската сезона. Овој пат започнаа одлично и врзаа две победи, а потоа следуваше катастрофална серија од пет последователни порази, па овој тим е веднаш над црвената зона. Штутгарт од друга страна е најпријатното изненадување во Бундеслигата и во моментов се наоѓаат на позиција која води во ЛШ. Овде веруваме дека ќе земат три бода и типуваме 2 со квота 2.80 во Mozzart.

Волфсбург – Леверкузен – 2

Волфсбург игра доста променливо и често знае да победи против појаки клубови, а да бидат поразени од послаби. Во овој момент тие се веднаш под зоната за Европа, а ако продолжат со вакво темпо дефинитивно ќе ги очекува голема борба. Леверкузен е најсериозен кандидат за титула оваа година заедно со Баерн Минхен, а големо е прашањето колку ќе успеат во тоа. Наш предлог за овој натпревар е 2 со квота 1.75 во Bet365.

Мајнц – Баерн Минхен – 2/2

Мајнц делува дека ќе прави реприза на минатата сезона. Од 7 изиграни кола собраа само 2 бода што е навистина премалку и се наоѓаат на претпоследната позиција на табелата и како што стојат работите овој тим повторно ќе има проблеми околу опстанокот. Баерн Минхен не  е толку доминантен во оваа сезона и има сериозна конкуренција, но до крајот има уште многу, па рано е да им пресудиме. Наш предлог за овој натпревар е 2/2 со квота 1.80 во 22Bet.

Келн – Менхенгладбах – 1

Келн е последнопласиран тим на табелата во германската Бундеслига. Тие досега освоија само еден бод бидејќи еднаш ремизираа, а шест пати беа поразени во новата сезона. Мехненгладбах започна доста лошо и се наоѓа на втората половина на табелата во германската Бундеслига. Веруваме дека Келн овде ќе успее да земе три бода и типуваме 1 со квота 2.30 во 20Bet.

Хајденхејм – Аугсбург – ГГ

Колото го завршуваме со дуел помеѓу две релативно слаби екипи. На домашен терен, екипата на Хајденхејм го пречекува Аугсбург. Домаќините собраа само 7 бода што е доволно за да бидат надвор од црвената позиција, а ниту гостите немаат нешто подобар учинок. Ние овде веруваме дека може да има по еден гол на двете страни и типуваме ГГ со квота 1.57 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*