Тикет на денот е-Спорт (19.10.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Третото коло на CCT East Europe Series #3 ќе ни даде дел од патниците во плејофот, а во прилог на нашиот тикет повторно доаѓаат два меча од турнирот во CS:GO.

Falcons – Forze – 2 @ 1.66 во 22Bet

Forze по две одиграни средби се наоѓа на делба на седмата позиција со една победа и еден пораз, а истата судбина ја дели и Team Falcons. Тоа што ги разликува овие две екипи се нивните резултати во изминатите три недели. Falcons загуби дури четири пати, а славеше само еднаш против Team 500, и тоа со многу мака (2-1). За разлика од нив, Forze загуби во тесен натпревар против Metizsport, но затоа потоа ги декласира Prodigies Sweden и Parivision. Ние предлагаме 2 со квота 1.66 во 22Bet.

Mouz NXT – Team Sampi – 1 @ 1.72 во Bet365

Mouz NXT без дилема е фаворит во оваа средба и според нас ќе биде прв тим кој ќе обезбеди пласман во нокаут-фазата, но за тоа мора да го совлада Team Sampi. Три победи на последните три меча му даваат „ветар во грб“ на Mouz NXT да го прегази и Team Sampi, како што успеа во изминатите две меѓусебни средби. Наш предлог за овој натпревар 1 со коефициент 1.72 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*